5 tipů, jak vybrat žehličku na vlasy

zdroj: shutterstock

Bez žehličky na vlasy si spousta žen neumí představit své obvyklé ráno. S její pomocí totiž během několika málo okamžiků zkrotí neposlušné kudrliny, nebo naopak decentně zvlní rovné vlasy. Čím se řídit při jejím výběru? Poradíme vám na následujících řádcích.

Nabídka trhu s těmito přístroji je velice obšírná, a tak si každý může vybrat žehličku, která splní všechny jeho nároky. Co když si ale nejste jisti, podle čeho se vlastně při koupi orientovat? V tomto článku vám poradíme.

První obecná rada je naprosto jednoduchá. Vyplatí se investovat do kvalitní žehličky, která bude nejen šetrná k vlasům, ale taktéž bezpečná při používání. Požadavky na zpracování jsou vzhledem k principu ohřívání vysoké, neslevujte z nich ani vy. Ještě než žehličku koupíte, vyzkoušejte si, jak padne do ruky, zda není příliš těžká a jak se vám s ní celkově bude pracovat. Nyní už se podívejme na konkrétní doporučení, která vám při výběru rozhodně pomohou.

1/ Žehlící plocha nesmí být kovová

Nejvhodnějšími materiálem žehlící plochy se zdá být hojně rozšířená keramika, která zajišťuje rovnoměrné sálání tepla. Pokud ovšem upřednostňujete co nejsnadnější a nejrychlejší pohyb s žehličkou po vlasech, volte turmalínový nebo teflonový povrch. Poslední dva zmiňované materiály jsou vysoce šetrné a zabraňují nepříjemnému krepatění.

Příklad moderní žehličky na vlasy zdroj: rowenta.cz

2/ Pro jemnější vlasy postačí žehlička s nižší provozní teplotou

Co se týče teploty, na jakou se dokážou plochy zahřát, vybírejte podle kvality a typu vašich vlasů. Jemné vlasy se nedoporučuje upravovat příliš vysokými teplotami, a tak si vystačíte s méně výkonnou žehličkou. Naopak na husté a málo poddajné vlasy volte hodnoty okolo 200 °C. Nezbytností je i stupňovité nastavování teploty.

3/ Čím delší vlasy, tím větší by měla být žehlící plocha

K žehlící ploše se vztahuje ještě jedno pravidlo kromě požadavků na materiál. Obvykle platí, že majitelky (nebo majitelé) dlouhých a hustých vlasů by měly dát přednost větší ploše (cca 2,5 až 3 cm), jinak bude úprava tímto způsobem poměrně obtížná a zdlouhavá.

4/ Nezapomínejte na bezpečnost

Nekvalitní žehlička nebo nesprávné zacházení můžou způsobit nepříjemné popáleniny. Věnujte proto při výběru pozornost celkovému zpracování žehličky a také funkcím, jimiž zajišťuje bezpečný provoz. Jedná se především o možnost automatického vypnutí. Dodává-li výrobce k přístroji i nehořlavou podložku, pořiďte ji společně s žehličkou.

5/ Délka přívodního kabelu musí být dostatečná

Málokdo pamatuje na důležitost přívodního kabelu, zejména jeho délky. Máte-li zásuvku dále od zrcadla, pak si určitě s metrovým kabelem nevystačíte. Navíc položená žehlička s napnutým přívodním kabelem může i při nepatrném posunutí spadnout a rozbít se, netřeba ani připomínat riziko požáru.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Krása, Péče o tělo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová