AVON: Řekněte si o příspěvek na mamograf

Rakovina prsu je vážná nemoc, proto je dobré ji nepodceňovat. Už jste letos byli na vyšetření vašich prsou?

Rakovinou prsu je ročně u nás postiženo několik tisíc žen! Z toho jich až tisíc na tuto závažnou nemoc umírá a přitom často zbytečně. Rakovina prsou se týká každého z nás (dokonce jsou i případy rakoviny prsou u mužů). Pozor by měly dávat zejména ženy ve věku 45 – 69 let, která je brána jako riziková skupina. Nicméně pokud se u vás v rodině objevila jakákoliv rakovina, doporučuje se chodit i dříve.

Nejdůležitější je prevence

Každý odborník vám sdělí, že nejúčinnější metodou je provádění samovyšetření. Díky tomu lze odhalit rakovinu v počátcích a účinně léčit. Samovyšetření je dobré provádět každý měsíc. Pro popis jak samovyšetření provádět se podívejte na stránky Zdravaprsa.cz

Avon příspěvek – Ženy ženám

Avon aktivně bojuje s rakovinou prsu pomocí Fond pro zdraví žen. V rámci tohoto projektu se snaží především o zvýšení informovanosti o této závažné nemoci. Rakovina prsou se dá zcela vyléčit, pokud se na ni přijde včas.

Prevence je základ úspěšné léčby rakoviny prsu.

Každá žena ve věku 45 – 69 let má nárok jít jednou za 2 roky zdarma na vyšetření prsou na mamografu. V některých případech, například pokud chcete preventivně navštívit vyšetření každoročně, je možné využít příspěvek od zmiňovaného fondu. V roce 2011 je příspěvek poskytován ve výši 200Kč na osobu. Pro jeho získání stačí zavolat na telefonní číslo 800 180 880 a poukaz vám bude zaslán poštou.

5 komentářů u „AVON: Řekněte si o příspěvek na mamograf

 • 22.8.2011 (15.14)
  Permalink

  Holky na mamograf opravdu chodte pravidelne!!

 • 28.3.2012 (14.15)
  Permalink

  Dobrý den,
  pokud Avon přispívá ženám i letos na ultrazvuk prsou, tak bych měla zájem. Šla bych na vyšetření v Třebíči na Polikliniku Vltavínská.
  Děkuji mnohokrát

 • 23.4.2012 (8.50)
  Permalink

  Holky pořád příspěvky dávají ve výši 200Kč “příspěvěk 200 Kč na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám”. Tady vám ho nedají musíte na http://www.zdravaprsa.cz

  • 21.5.2014 (11.00)
   Permalink

   Dobrý den, koukala jsem na stránku co jste sem dala, ale bohužel to nemůžu najít kde to přesně nabízejí…

 • 15.7.2013 (19.58)
  Permalink

  Dobrý den , prosím kde získám poukázku na vyšetření prsou sonem ?

Komentáře nejsou povoleny.