AVON: Řekněte si o příspěvek na mamograf

Rakovina prsu je vážná nemoc, proto je dobré ji nepodceňovat. Už jste letos byli na vyšetření vašich prsou?

Rakovinou prsu je ročně u nás postiženo několik tisíc žen! Z toho jich až tisíc na tuto závažnou nemoc umírá a přitom často zbytečně. Rakovina prsou se týká každého z nás (dokonce jsou i případy rakoviny prsou u mužů). Pozor by měly dávat zejména ženy ve věku 45 – 69 let, která je brána jako riziková skupina. Nicméně pokud se u vás v rodině objevila jakákoliv rakovina, doporučuje se chodit i dříve.

Nejdůležitější je prevence

Každý odborník vám sdělí, že nejúčinnější metodou je provádění samovyšetření. Díky tomu lze odhalit rakovinu v počátcích a účinně léčit. Samovyšetření je dobré provádět každý měsíc. Pro popis jak samovyšetření provádět se podívejte na stránky Zdravaprsa.cz

Avon příspěvek – Ženy ženám

Avon aktivně bojuje s rakovinou prsu pomocí Fond pro zdraví žen. V rámci tohoto projektu se snaží především o zvýšení informovanosti o této závažné nemoci. Rakovina prsou se dá zcela vyléčit, pokud se na ni přijde včas.

Prevence je základ úspěšné léčby rakoviny prsu.

Každá žena ve věku 45 – 69 let má nárok jít jednou za 2 roky zdarma na vyšetření prsou na mamografu. V některých případech, například pokud chcete preventivně navštívit vyšetření každoročně, je možné využít příspěvek od zmiňovaného fondu. V roce 2011 je příspěvek poskytován ve výši 200Kč na osobu. Pro jeho získání stačí zavolat na telefonní číslo 800 180 880 a poukaz vám bude zaslán poštou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Tipy a triky, Zdraví se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová