Jak se s právně opálit? Dodržujte 7 zásad

Léto a opalovací sezóna se nezadržitelně blíží. Také se ráda vystavujete slunečním paprskům a snažíte se co nejvíce opálit? Sluneční paprsky mohou být někdy velmi nebezpečné. Při opalování je proto nutné dodržovat několik málo zásad.

Zásady správného opalování

1. zásada

opalováním začínejte opatrně. Pokožka totiž není po zimě na intenzivní sluneční paprsky připravena. Proto se ze začátku opalujte pouze několik minut.

2.zásada

Kupte si kvalitní opalovací krém. Kvalitní opalovací krém by měl být základ a měla byste ho používat vždy, když jste na slunci. Investujte i do krému po opalování.

3. zásada

Krém nanášejte na všechny části těla. Na obličej si pořiďte speciální opalovací krém na obličej. Dejte pozor hlavně na nos ale i uši. Pokud máte řidší vlasy, naneste opalovací krém i na pokožku hlavy.

4. zásada

Nesmíte dopustit, aby se pokožka spálila. Když k tomu dojde, musíte jí řádně ošetřit. Na mírně zarudlou pokožku je například vhodný obyčejný bílý jogurt, který ji příjemně zchladí a zklidní.  Vhodným přípravkem na popálení kůže je například pantenol, postačí ale i hydratační krém.

5. zásada

Zbytečně se nevystavujte intenzivnímu polednímu slunci. Sluneční paprsky zhruba mezi 11 až 15 hodinou jsou škodlivější a přispívají ke vzniku rakoviny kůže.

6. zásada

Pokud hodláte být na sluníčku celý den, mažte se v pravidelných intervalech. V tomto případě také nezapomínejte na pravidelný a velký přísun tekutin.

7. zásada

Při pobytu na slunci nezapomínejte ani na pokrývku hlavy. Zabráníte tak vzniku úpalu nebo úžehu.