Jak se stravovat, když pracujete doma na home office

Doba koronavirová přinesla nový fenomén do zaměstnání lidí, a to možnost pracovat doma na tzv. home office. Ačkoliv pandemie covid-19 dává světu vale a z nemoci se stalo běžné onemocnění, home office tu zůstalo. Vyhovuje totiž nejen zaměstnancům, ale také jejich zaměstnavatelům. Jakým způsobem je možné vyřešit stravování, když pracujete z domu?

jídlonosič

Když pracujete z domova

Pro práci z domova by měl mít člověk duševní předpoklady a vhodné vybavení v domácnosti. Chce to hlavně svou vlastní kancelář s počítačem, kam se zavřete, abyste měli na práci klid. Co se duševních předpokladů týká, musí být člověk na sebe hlavně přísný, stanovit si pravidelný režim a nenechat se od práce odvádět jinými záležitostmi. Doma je tolik lákadel, co by se dalo všechno dělat. Svou práci ale musí odvést, aby byl zaměstnavatel spokojený. Velkým problémem bývá jídlo. Když jste v zaměstnání, chodíte do závodní jídelny, případně do blízké restaurace. Doma to musíte vyřešit jinak.

Vstaňte dříve a uvařte si sami

Když pracujete doma na home office, můžete si vařit sami. Stačí vstát ráno o něco dříve. Během hodiny a půl je možné stihnout uvařit jednoduchý oběd, který sestává z polévky, hlavního jídla i salátu. Chce to mít ovšem dopředu rozmyšleno, co budete připravovat, a mít doma potřebné zásoby základních potravin. Takový denní režim je sice náročnější, ale dá se to zvládnout. Další možností je využití třeba školní jídelny a chodit si do ní pro jídlo. Nosič si připravíte každé ráno a před polednem vyrazíte, aby vám školní kuchařky čerstvě uvařený pokrm do něho daly.

Jaký jídlonosič si vybrat?

Jestliže využijete služby školní jídelny, budete potřebovat praktický třípatrový jídlonosič. Nerez je ideálním materiálem, protože je odolný, nepohlcuje pachy a dobře se udržuje v čistotě. Jídlonosič se prodává i plastový, což je levnější alternativa. Bude záležet na vás, co vám bude více vyhovovat. Tímto způsobem si zajistíte hlavní jídlo na každý pracovní den.