Jóga není jen cvičení. Dýchejte, meditujte, poznejte sami sebe

Pokud jste si dali novoroční předsevzetí, že se budete víc hýbat, zbavíte se přebytečných kil, případně že celkově zapracujete na své proměně, může být pro vás správnou cestou jóga. Jóga poskytne mysli harmonii a zklidnění, zároveň obnovuje pružnost páteře a zlepšuje srdeční činnost. Zlepšuje duševní i tělesnou pohodu.

Mnoho tváří jógy

Je řada variant jógy, které se odvozují od té tradiční, jejíž původní záměr měl spíš náboženský význam (slovo jóga vyjadřuje spojení s Bohem). Pomocí meditace mělo dojít k dosažení vyšších duchovních hodnot. Dnešní modernější formy jsou přece jen víc o pohybu, i když i v těchto případech se pracuje na překonávání ega a posouvání vlastních hranic.

Mezi ty známější patří hatha jóga, bikram jóga a power jóga, z níž si některé prvky vypůjčila i oblíbená metoda pilates. V každém případě jde o ideální spojení pohybu, relaxace a meditace, vhodné pro osoby duchovně založené a kreativní.

Jak začít s jógou

Jestliže s jógou teprve začínáte, měli byste se poohlédnout po zkušeném vedení. Jen v odborném kurzu jógy se naučíte správně pracovat s dechem a jednotlivé pozice, z nichž se pak naučíte sestavovat jednotlivé sekvence.

Kurz Jóga pro začátečníky vás naučí základy jógy, správné dýchání, ásany i meditaci. Vaše životní energie  se rozproudí, zlepší se vám kondice i nálada. Je určen všem, kdo se chtějí seznámit s ucelenou jógovou praxí, se symbolikou a filosofií jógy, nebo se chtějí jen tak protáhnout a zpříjemnit si den.

Online kurzy – nový trend výuky

Jestli i vás zaujala jóga, online kurz na portálu VímVíc.cz je vhodným způsobem, jak se s ní seznámit. Tento nový trend se stává stále oblíbenějším řešením pro ty, kdo se chtějí něčemu naučit, ale nemají dost času navštěvovat kurzy mimo domov, nebo pro ně není možné dodržet pevné termíny lekcí. Jednotlivá videa online kurzů jsou natočená tak, aby vše bylo názorné a pochopitelné, navíc je vše doplněno komentářem zkušených lektorů. Online jóga si tak ve světě nachází mnoho nových příznivců.