Konec nadměrného pocení – zvolte kvalitní značku deo sprejů

Mezi jednu z nejtrapnějších situací ve společnosti stoprocentně patří nadměrné pocení. Nikdo se necítí dvakrát příjemně, když se mu v podpaží začnou rýsovat tmavé fleky doprovázené čpavým zápachem. Společnost je totiž k podobným jevům stále velmi netolerantní. A ať už je důvod jakýkoliv, snadno si jedince s tímto ošemetným problémem zaškatulkuje mírně řečeno jako čuně. Příčin může být mnoho – špatná životospráva, nemoc, genetika, nadměrný stres. Ne každá z těchto příčin se dá ale ovlivnit a úplné zbavení se problému je během na dlouhou trať. Okamžitým pomocníkem může být kvalitní antiperspirant. V následujících odstavcích vám doporučíme to nejlepší na českém trhu pro boj s agresivním potem.

antiperspirantyDeodorant versus antiperspirant

Prvním krokem ke správnému užívání deo přípravků je uvědomit si, že deodorant a antiperspirant nejsou to samé. Deodorant je vhodný pro ty, kteří s pocením nemají závažný problém, protože pouze omezují zápach vznikající pocením. Antiperspirant je naopak vhodný pro jedince, kteří se potí nadprůměrně, jelikož obsahuje látky, které pomáhají omezovat samotné pocení. Pravidlo má i výjimky, například deodoranty Borotalco, konkrétně řada Intensive má účinnost až 72 hodin, příjemnou nevtíravou, ale zároveň dostatečně silnou parfemaci a neobsahuje žádný alkohol. Obsahuje též účinné absorpční přísady, proto nehrozí tmavé koláče v oblasti podpaží. Zvládnou sportovní zátěž i přednášku před stovkami lidí.

Čtěte složení

Nepřítelem lidí s nadměrným pocením jsou hliníkové soli, které bývají v běžných deo sprejích obsaženy – dusí pokožku, v krajních případech způsobují záněty a v případě průniku do krve jsou pro tělo toxické. Vědci stále vedou spory o tom, zda jsou karcinogenní, či ne. Pokud se chcete toxickým vlivům vyhnout, ale dosáhnout stejné účinnosti, jako s přípravky, které tyto látky obsahují, zvolte antiperspirant bez hliníkových solí Borotalco Pure, který je dermatologicky testován.