Magazín o přírodních léčivech přináší zajímavosti ze světa bylin

I když máme kvalitní lékařskou péči snadno dostupnou, stále lidé obracejí svou pozornost na přírodní léčiva. Ta mohou posloužit jako lék první volby ještě před tím, než se s potížemi vypraví za svým praktickým lékařem. Vždyť v bylinách je skrytá síla, která pomáhá.

vonný kopr

Od babky kořenářky po lékárnu

Bylinkářky odjakživa patřily k oceňovaným osobám pro své znalosti léčivých účinků rostlin. Své vědomosti dědily z generace. Díky nim se tyto znalosti neztratily, protože stále zůstává důležitost bylin v lidovém léčitelství. Dnes už si byliny můžeme koupit v lékárnách nebo specializovaných prodejnách či e-shopech. Jejich koupě je tedy snadná a dostupná pro každého, kdo se o tuto oblast zajímá. Někteří lidé jdou dokonce ještě dále a bylinky si sami sbírají nebo pěstují. Řadu zajímavých informací nabízí také magazín o přírodních léčivech farmazdravi.cz.

Kopr nepatří pouze do omáčky

Věděli jste, že například vonný kopr je nejen základem pro přípravu typické smetanové omáčky, ale má také význam pro lidský organismus z hlediska zdraví? Jeho nať totiž obsahuje velké množství vitamínů A a C i stopové množství železa, vápníku nebo manganu. Kopr podporuje trávení, přispívá k lepší peristaltice střev a upravuje zácpu či průjem. Současně dovede léčit nespavost a na lidský organismus má zklidňující účinek. Kopr se svými protizánětlivými účinky snižuje bolesti, jež mohou způsobovat nepříjemná onemocnění, jakými jsou dna či revmatoidní artritida.

Orsej vám pomůže od hemeroidů

Brzy z jara začíná kvést jarní orsej, který také patří k bylinám, jež by neměly uniknout vaší pozornosti. Když jsou totiž rostliny mladé ještě před květem, můžete z listů připravit výborný salát s vysokým obsahem vitamínu C. Dnes sice máte i jiné možnosti, jak tento důležitý vitamín do těla dostat, ale v minulosti byl orsej žádanou bylinou. Musíte však při jeho konzumaci opatrní, protože v době zrání je už orsej jedovatý a mohl by přivodit zažívací potíže. Orsej jarní je také výborným lékem na zácpu nebo úlevu od nepříjemných hemeroidů.