Máte před sebou video meeting? Prozradíme, jak se obléknout

Pinko oblečení

V současné době stále ještě drtivá většina z nás pracuje z pohodlí domova. Důvodem toho je stále jistý strach o své zdraví, bezpečí, pohodlí domova je proto ideální k pracování bez strachu a s efektivitou. V případě, že taktéž pracujete z domova jako většina lidí, pravděpodobně si až do oběda necháváte pyžamo nebo trávíte velkou část dne v pohodlném Pinko oblečení. Změnit vaše módní trendy by vám mohl jen video meeting, na který je třeba se obléknout jinak než do postele. 

Videohovory nebo také video meetingy jsou aktuálně velice oblíbené. Když se člověk nemůže či nechce s jiným člověkem setkat, přesto s ním potřebuje mluvit, svolí k video meetingu, jehož se může účastnit i několik lidí najednou. Jelikož jsou takové videohovory pracovní záležitostí, nemůžete se obléknout jen do čisté Diesel mikiny. Je třeba se trochu vyfiknout, ale jak?

Berte to seriózně

Mnozí lidé sází na to, že člověku půjde stejně vidět jen horní část těla, tudíž si oblékají jen košili nebo sako s vhodným tričkem. Je však třeba i k videohovorům přistupovat seriózně, oblékněte si proto i kalhoty místo tepláků. Nikdy nevíte, kdy budete muset vstát. Vyvarujete se tím pádem trapasu, který by nastal, kdybyste opravdu museli vstát a vy na sobě neměli nic než jen košili a spodní prádlo s ponožkami. 

Oblečení vybírejte s rozvahou, stejně tak i doplňky

V případě video meetingů je třeba dobře zvážit jednotlivé kousky oblečení a šperky, které si na sebe dáváte. Důvodem toho je to, že přes monitor musíte působit stejně dobře jako naživo. Vyvarujte se ideálně odstínům modré, také tmavě šedé barvě nebo fialovému odstínu, jelikož kvůli tomu vzniká nepříjemný jas na obrazovce. Stejně tak zapomeňte na agresivní barvy, jako je žlutá nebo červená či světle zelená. 

Na zmíněné odstíny si dejte pozor i v případě, že hledáte jen vhodné doplňky, jako jsou šperky nebo kravaty. Lesk a přílišná barevnost je v případě video meetingů nepříjemná pro druhou stranu.