Máte problémy s početím? Vyzkoušejte fertility koučing

zdroj: shutterstock.com

zdroj: shutterstock.com

Rození potomstva je přirozený proces. A přesto se pro mnoho lidí toužících po dítěti stává procesem dlouhým a strastiplným. Touha ženy po dítěti je často velmi silná. A proto v případě, že se početí delší dobu nedaří, ženy zkouší příchodu dítěte napomoci všemi možnými způsoby. Také máte pocit, že jste už vyzkoušela vše možné i nemožné? A slyšela jste již o fertility koučingu?

Co je to fertility koučing?

Metoda koučingu v posledních letech začíná nacházet řadu příznivců. Už jste možná slyšela o kariérovém či životním koučingu. A na podobném principu je založen i fertility koučing, v překladu koučing plodnosti. Ten má napomoci ženám v situaci, kdy se:

  • jim nedaří delší čas otěhotnět
  • chtějí psychicky připravit na umělé oplodnění
  • trápí prodělaným potratem
  • chtějí harmonizovat svůj cyklus a zlepšit životní styl

Jak fertility koučing probíhá?

Fertility koučing vede zkušený kouč/ka. Ten s vámi vede rozhovor a soustředí se na kladení otázek. Na vás je jejich co nejúpřímnější zodpovězení. Kouč se opírá o myšlenku, že odpovědi na všechny otázky jsou ve vás a každý si svou cestu nejlépe najde sám.

Kouč je tu od toho, aby vám pomohl najít cestu k sobě samému. Otázky pokládá tak, aby vás navedl na odpověď, která bude vycházet z vás, aniž byste se nechali ovlivňovat míněním okolí, zavedenými stereotypy atd. Naučíte se tak sami v sobě hledat řešení těžkých situací.

Co je cílem koučingu?

Cílem je dojít k uvědomění sebe sama, odblokování vnitřních psychických bloků. Uvolnění napětí, které jde s dlouhým čekáním na vytoužené dítě ruku v ruce. Tento stres dokáže člověka zcela pohltit a je prokázáno, že může negativně ovlivnit schopnost otěhotnět. A v tento moment se žena nachází v začarovaném kruhu.

Z něj existuje jediná cesta ven – netrápit se a být duševně v pohodě. Jenže jak se za této situace nestresovat? Někomu stačí poslouchat příjemnou muziku, vyrazit si do přírody, být ve společnosti rodiny a kamarádů nebo si koupit pěkný dárek. Ovšem při dlouhodobějších problémech to bez odborné pomoci dokáže zvládnout jen málokdo.

“A právě fertility koučing má za jeden z hlavních cílů získání pohody a harmonie, které ve svém důsledku napomohou snadnějšímu otěhotnění nebo úspěšnému proběhnutí umělého oplodnění” dodává Zuzana Kopáčiková z koucingprezeny.sk

Zdravotní problémy vyřešit neumí

Kouč vám pomůže najít překážky, které vás vnitřně blokovaly, budete společně hledat způsob, jak se s nimi vyrovnat a naučí vás najít ten správný časový interval pro vyrovnání se s nepříznivými životními situacemi.

Každá negativní emoce potřebuje zpracovat, nelze ji nepovšimnutou zasunout někam hluboko do sebe. Ale zároveň je třeba se s ní vypořádat v konečném čase a nezaobírat se jednou bolestí po celý život.

Sezení fertility koučingu probíhá osobně u kouče, ale někteří kouči nabízí dokonce i konzultaci přes Skype.

Fertility koučing může žena absolvovat samostatně nebo společně s partnerem. Délka jeho trvání závisí na individuálních potřebách každé ženy/páru. Ale zkušenosti ukazují, že většinou postačí tříměsíční fertility koučing s frekvencí jednou týdně jedna hodina s koučem.

Kolik stojí koučing plodnosti?

Jedna hodina s koučem se pohybuje okolo tisíce korun, přičemž první hodina je zpravidla zdarma a slouží k představení fertility koučingu. Žena si tak může rozvážit, zda je fertility koučing pro ni to pravé i posoudí, zda jí sedí osobnost kouče.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lada Široká