Menší česká města, která byste měli navštívit

Letošní léto přeje spíše tuzemské dovolené. Na vině je především koronavirová pandemie. S tím, že volné dny stráví v České republice, počítá asi 80 procent Čechů. Na výběr mají přitom řadu atraktivním míst. Co třeba si udělat výlet do některého zajímavého města?

Penziony v Lokti

Štramberk a jeho věž Trúba

Městská turistika patří k oblíbeným činnostem, protože i ve městě toho člověk může hodně vidět. Zvláště, když má rád historické památky, architekturu či muzea. V tuzemsku najdete takových měst opravdu hodně, a nemusí se jednat jen o Prahu či Český Krumlov. Z turistického hlediska je zajímavé městečko Štramberk na Novojičínsku, které leží nedaleko Kopřivnice. Unikátní je jeho historická dřevěná zástavba v podobě lidových staveb na předměstí nebo stejnojmenný hrad s gotickou věží zvanou Trúba. Kdo chce toto místo důkladně prozkoumat, určitě si najde penzion ve Štramberku, aby zde mohl strávit pár dní.

Do města Loket za románsko-gotickým hradem

Pojďme se vydat dále na sever republiky až do okresu Sokolov, kde leží město Loket s malebným centrem, které je památkovou rezervací. Hlavním turistickým lákadlem je gotický hrad, jehož historie sahá až do 12. století. Penziony v Lokti jsou připravené vám nabídnout příjemné ubytování, abyste měli dostatek času na prohlídku všech zajímavostí ve městě a jeho okolí. Nenechte si uniknout expozici útrpného práva v prostorách bývalého vězení na hradě.

Dobříš a jeho rokokový zámek

Ve Středočeském kraji je turistických cílů celá řada. Patří k nim také město Dobříš a jeho rokokový zámek s francouzským a anglickým parkem, který je hlavním lákadlem. Možná by stálo zato si najít ubytování v Dobříši, abyste měli dostatek času prozkoumat všechny zdejší historické pamětihodnosti – děkanský kostel, evangelický kostel, bývalou synagogu nebo lom na jižním konci města, který je přírodní památkou.