Neříkejme tomu dieta, ale zdravý životní styl

O dietě přemýšlí mnoho lidí, někteří u této počátkové fáze zůstanou a ti ostatní se aktivně pokusí shodit nějaké to kilo. Bez řádné průpravy, informací a vhodně zvoleném dietním typu, je to jako skočit doprostřed rybníka, aniž bychom uměli plavat. Pojďme se podívat na základní a ověřené dietní postupy jakým jsou dělená strava nebo Dukanova dieta. Zůstaňme zdraví a začněme o těchto věcech přemýšlet jako o zdravém způsobu života. Přejděte na zdravý životní styl.

Dělená strava

Koncept dělené stravy sestavil uznávaný lékař William Hay, který se pokoušel najít vhodnou léčbu pro sebe samotného v otázce ledvinového onemocnění, jež ho dlouhá léta doprovázela. Strava se v tomto případě rozděluje do 3 hlavních skupin.

  1. Bílkovinné potraviny – maso, sýry, vejce
  2. Sacharidové potraviny – rýže, brambory, těstoviny, pečivo
  3. Neutrální potraviny – zelenina, houby, tučné mléčné výrobky

U klasické stravy se snažíme spojovat první a druhou skupinu dohromady a vytváříme z nich „plnohodnotný“ pokrm. Naopak delená strava vychází z předpokladu, že je nutné tyto skupiny od sebe oddělovat, abychom nezatěžovali svůj zažívací trakt. Pokud nám v těle příliš dlouho pracuje žaludek, nezbývá čas na rekonvalescence a znovunabytí zářícího zdraví a vitality.

Každý den se tak zaměřujeme na jednu skupinu zvlášť, a tím svému tělu dopřáváme dostatek času na uzdravování potřebných komplikací, o kterých mnohdy ani nevíme. Navíc nám příjemně klesá váha a přitom se cítíme najedení. Pouze neutrální potraviny jsou vhodné kdykoliv a k čemukoliv.

Dělené stravě holdují mnohé celebrity jako Míša Nosková, Eva Urbanová nebo třeba Lenka Kořínková.

Dovolená Chorvátsko patří stále k nejoblíbenějším.

Dukanova dieta

Tento modul vytvořil francouzský lékař Pierre Dukan. Zde se zaměřujeme na jeden hlavní faktor, který určí, jak dlouhou budete dietu držet. Především jde o to, o kolik chcete zhubnout, následně si přesně vyměříte délku procedury. Dukanova dieta spočívá na zvýšeném příjmu bílkovin a omezení sacharidů.

Tuto dietu se oblíbila i Kate Middleton a je ve své podstatě podle intenzity rozdělena na útočnou, upevňující, stabilizační a proplouvací fázi.