Ostropestřec a rakytník pomáhají léčit

Sama příroda nám nadělila mnohé výjimečné rostliny a byliny. My se v nich už dlouhá staletí snažíme najít to nejideálnější pro vylepšení lidského zdraví. A některé jsou doslova nadupané léčivými schopnostmi.

RakytníkRakytníková vitamínová bomba

Možná jste si už někde všimli keře hojně obsypaného oranžovými bobulemi, který se vyskytuje po celé Evropě. Rakytník řešetlákový byl vyšlechtěn v mnoha odrůdách a již dávno se stal součástí lidového léčitelství. Jedinečnost spočívá především ve vysokém obsahu vitamínu C, uvádí se až desetkrát vyšší obsah než u známých pomerančů. Kromě céčka v něm najdete mnoho jiných vitamínů – A, B1, B2, B3, B6, B9, D, E, K a P. Obsažený alkaloid hippophein umí tělo přeměnit na hormon štěstí serotonin, což pomáhá lidem, kteří se potýkají s depresemi. Při pravidelné konzumaci hlavně předejdete nepříjemnému nachlazení. Celkově se vylepší vaše imunita a vitalita. Mezi další účinky patří regenerování oční rohovky, vylepšení šerosleposti a jiných očních chorob. Zkvalitní se pleť, lépe porostou vlasy a podpoří se i správná funkce trávení.

Přírodní medicína z ostropestřce

Stříbrný bodlák z čeledi hvězdnicovitých se objevuje na jaře trsy bodlinatých listů s bílými žilkami. Od konce června se lodyhy pokryjí purpurově červenými květy. Ostropestřec mariánský se sklízí ke konci léta. Z této domácí byliny se hlavně využívají flavonolignany: silybin, silydianin a silychristin. Od ostropestřce očekávejte prevenci rakoviny, jelikož umí zabránit vrůstání cév do nádorové tkáně. K dalším přednostem se řadí schopnost regenerace poškozených jater po působení různých škodlivin. Umí snížit krevní tlak, posílí imunitní systém a jde o silný antioxidant. Doporučuje se jak vnitřní, tak zevní užívání. Získáte v něm pomocníka v boji s otravou z léků, z hub, při žloutence, zánětu žlučníku, při infekční mononukleóze, hemeroidech a mnohých jiných potížích.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.