Plesová sezóna v plném proudu – co si vzít na sebe?

Plesová sezóna zpravidla začíná od šestého ledna, tedy na den Tří králů. Od té doby se ve velkých i malých městech pořádají plesy všech možných organizací a spolků. Pokud se tedy na nějaký takový ples zrovna chystáte, určitě řešíte každý rok stále stejné dilema: co si vzít na sebe?

Doba se hodně změnila, takže v současnosti je v podstatě všechno dovoleno. Ano, v dnešní době si na ples můžete obléct téměř cokoliv, fantazii a originálnosti se určitě meze nekladou. Není se potřeba bát ani výstředních a odvážných modelů.

Chcete být výstřední nebo raději zapadnout?

Na sebe si tedy můžete obléct cokoliv, přesto však je dobré řídit se určitými konvencemi a vyvarovat se některým odstrašujícím prohřeškům, které vám mohou zkazit pěkný večer.

Na ples určitě nechoďte bez punčoch. Vyhněte se také příliš tmavému spodnímu prádlu pod světlými šaty, rovněž se vyhýbejte příliš těsným, elastickým a třpytivým šatům. Pánové by pro změnu měli dát pozor na své boty, vyvarujte se obuvi s traktorovou podrážkou. A pro všechny platí, že boty (lodičky) by měly být čisté.

Pokud nechcete být terčem úsměvných pohledů, je potřeba se na plesový večer aspoň trochu připravit, to platí zvláště pro dámy, které mají být po boku své manžela či přítele, ozdobou plesu.

Šaty jako nejdůležitější část přípravy

Pokud si žena bere na sebe luxusní šaty, měla by omezit doplňky. Nic se totiž nesmí přehánět. Kabelka, která je nedílnou součásti každé večerní dámské toalety, by měla být spíše menších rozměrů, určitě zapomeňte na kabely velikosti nákupní tašky, to by bylo těžké faux pas.

Pozor na šperky – hlavně nic nepřehánět

Zvýšenou pozornost rovněž věnujte výběru šperků. Náušnice, náramky či prstýnky musí být decentně sladěny s vaší toaletou. Hodinky většinou ženy na plesy nenosí, pokud neladí k ostatním šperkům. Rovněž dokonalé a perfektní sladění kabelky a střevíčků by mělo být běžnou samozřejmostí. I zde platí osvědčená zásada, že v jednoduchosti je největší krása.

Pokud jste na ples dokonale připraveni, můžete se v klidu na ples vydat a plně si ho užít.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Oblečení a doplňky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová