Poznejte jižní Čechy do detailu během letního putování

Pokud netrpělivě čekáte na pěkné počasí, tak vězte, že se ho určitě dočkáte. Mezitím můžete plánovat, kam vyrazíte na letní dovolenou. Pokud nechcete opustit republiku, lze si vybrat některý z pobytových balíčků také v tuzemsku. Co třeba si zajet do jižních Čech?

hotel v Českém Krumlově

Jižní Čechy jsou pro trávení letní dovolené přímo ideální

Rádi chodíte, nebo jezdíte na kole? Pak jižní Čechy vám nabízí spoustu zajímavého k vidění. Dovolená v jižních Čechách bude rozhodně patřit k tomu nejzajímavějšímu, co u nás můžete vidět. Čekají tu na vás historické pamětihodnosti, stovky cyklistických stezek, lázně a zejména rybníky, v nichž se může koupat. Krásně je třeba na Třeboňsku. Kdo by si byl nechal ujít rybník Svět, který leží přímo v Třeboni, nebo ne příliš vzdálený rybník Rožmberk. Kromě nich na vás v Třeboni čeká také zdejší zámek s přilehlým parkem a výborné restaurace, v nichž vám připraví některou ze svých rybích specialit.

Prachaticko

V Šumavském podhůří na jižním úpatí hory Libín leží město Prachatice, jež už ve středověku představovalo důležitou obchodní křižovatku. V současné době tu můžete obdivovat goticko-renesanční centrum se zdobenými historickými domy. Nechybějí ani hradby. Ubytování v Prachaticích vám poskytne prostor pro to, abyste si toto zajímavé místo dokonale prošli a seznámili se i s jeho okolím – třeba si udělali výlet na rozhlednu na hoře Libín.

Český Krumlov

Co by to bylo za návštěvu jižních Čech, kdybyste si nezajeli do Českého Krumlova. Toto místo je v sezónu vyhledáváno tisíci turisty, takže počítejte s tím, že na jeho ulicích sami minimálně přes den nebudete. A když si najdete nějaký hotel v Českém Krumlově, kde se budete moci ubytovat, naskytne se vám příležitost si toto historické město prohlédnout i v noci. Rozhodně to stojí za to.