Praktické tipy, jak žít plnohodnotný život i s citlivou pokožkou

Život s pokožkou, která reaguje citlivě na běžné podněty, není žádný med. Ale nejste sama. Lidí s citlivou kůží je v současné době mnohem více než v minulosti. Pro zajímavost – v Evropě se tento problém týká většiny žen. K nejčastějším projevům patří svědění, vysoušení, pálení a záněty Dá se s tím něco dělat, nebo je to boj s větrnými mlýny?

Základem je pravidelná péče

Citlivá pokožka bohužel vyléčit nelze. Měli byste se smířit s tím, že se s ní budete muset naučit žít. Na druhou stranu můžete učinit určitá opatření, díky kterým se její stav podstatně zlepší. Připravte se však na pravidelnou a důslednou péči, neboť ta je základním kamenem úspěchu. Jakmile se o citlivou pleť přestanete starat, vše se vrátí do starých kolejí.

citlivá pleť

Ale co si vlastně pod pojmem „citlivá pokožka“ představit? Nejde o oficiální termín, který by se používal v souvislosti s konkrétním onemocněním. Jedná se o kůži, která reaguje přehnaně na běžné podněty.

Jednou z možností, jak citlivé pokožce ulevit, je aplikace vhodně zvolených kosmetických přípravků. Kvalitní produkty zvyšují práh kožní snášenlivosti (tzn., snižují citlivost), brání zarudnutí a tvorbě šupin. Dobrou volbou je produktová řada Sensibio od Biodermy s patentovaným přírodním komplexem.

Sensibio

Nekvalitní kosmetika patří do koše

Zatímco lidé s normální pokožkou na sebe mohou naplácat kde co, vy byste měla vyřadit veškerou kosmetiku s obsahem parabenů a dalších agresivních látek. Pořiďte si přípravky se složením vhodným pro citlivou pleť.

Zároveň nezapomeňte, že nic se nemá přehánět. Tedy ani s kosmetikou. Majitelé citlivé pokožky mají tendenci skupovat ohromné množství produktů, ale právě to může být velká chyba. Mnohem lepší jeden opravdu kvalitní.

Bioderma

Stop alkoholu a cigaretám

Na stavu pokožky se podepisuje i nezdravý životní styl. Pokud neodoláte alkoholickým nápojům a cigaretám, máte nejvyšší čas to změnit. Po konzumaci alkoholu kůže rudne, a to i dlouhodobě. V cigaretovém kouři je zase obsaženo velké množství škodlivin. A pozor, velmi škodlivé je i pasivní kouření – jestliže sdílíte domácnost s vášnivým kuřákem, měl by se své neřesti vzdát, případně kouřit mimo prostory bytu.

Seznamte se s problematickými potravinami

Pro osoby s citlivou pokožkou by měl být samozřejmý zdravý jídelníček. Spousta běžně konzumovaných potravin obsahuje složky, které mohou pleť výrazně horšit. O jaké konkrétní položky v jídelníčku jde? Především o obiloviny, sójové produkty, pivo a potraviny určené pro dlouhodobou spotřebu. Vítané jsou naopak potraviny s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů, minerálů, antioxidantů a omega-3 mastných kyselin.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Péče o tělo se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.