Proč se jižní Morava stane vaší srdcovou záležitostí

Toužíte po dovolené, na které nebude chybět zábava, příroda, krásná města, historie a dobré víno a jídlo? Potom je Jihomoravský kraj stvořený právě pro vás!

penziony v Jihomoravském kraji

Důvody, proč navštívit Mikulov

Mikulov si zamilujete! Malebné moravské město leží v okrese Břeclav nedaleko hranic s Rakouskem. Historické jádro Mikulova je městskou památkovou rezervací a nadchne vás svými úzkými uličkami, příjemnými kavárnami a vinárnami. Dominantou města je zámek, který najdete na skále nedaleko náměstí. 

Dalším významným turistickým místem je přírodní rezervace Svatý kopeček se zvonicí a kaplí Sv. Šebestiána. Nedaleko Mikulova můžete navštívit zatopený lom Janičův vrch, který je oblíbeným místem pro letní koupání. Okolí Mikulova je jako dělané pro cyklovýlety a najdete tu spoustu možností, kudy se na ně vydat.

Penziony v Mikulově nabízí komfortní ubytování a možnost ochutnat skvělou kuchyni doplněnou o lahodná místní vína. 

Znojmo s tajemným podzemím nesmí na vašem itineráři chybět

8 kilometrů od rakouských hranic leží další perla Jihomoravského kraje – město Znojmo. Hrdě stojí nad řekou Dyjí a jeho centrum nabízí možnosti úžasných procházek křivolakými uličkami, nádherné výhledy a posezení v mnoha zajímavých a stylových podnicích. 

Ve Znojmě je však nejvíce navštěvované jeho podzemí, které vede téměř pod celým historickým centrem. Dominantou města je potom kostel Sv. Mikuláše s originální kazatelnou ve tvaru zeměkoule. Už hledáte penziony ve Znojmě? Pospěšte si, než se ty nejžádanější obsadí!

Další místa, která stojí za návštěvu

Při svých toulkách jižní Moravou máte možnost navštívit spoustu krásných měst a městeček, jako jsou například Hustopeče, Valtice, Hodoín, Velké Pavlovice nebo moravská metropole Brno. Vyberte si mezi penziony v Jihomoravském kraji takový, který nabízí ubytování podle vašich představ a zažijete překrásnou dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.