S čím v posilovně nejraději cvičíte? Jsou to kettlebelly, nebo činky?

Určitě se shodneme na tom, že ke zdravému životnímu stylu patří vedle jídelníčku také pohyb. O ten je v současném životě docela nouze. Lidé často mají sedavá zaměstnání a po práci se jim už moc hýbat nechce. Svou negativní rolu tu sehrává únava či nedostatek času. Je to ale škoda, protože pravidelná pohybová aktivita přispívá k lepší kondici a ke zdraví.

kettlebell

Proč byste měli chodit do posilovny

Když si pořídíte permanentku do fitness centra, možná vás to donutí chodit pravidelně cvičit. Jde o to, že vydáte nemalou finanční částku ze svého rozpočtu, tak byla přece byla škoda, kdybyste ji nechali bez užitku. Pokud budete pravidelně navštěvovat posilovnu, určitě to přispěje k tomu, aby se zlepšila vaše fyzická kondice. A možná se zbavíte i nadbytečných kilogramů. Ve spolupráci s trenérem je třeba navrhnout nejlepší způsob cvičení. Mezi základní vybavení do posilovny patří zejména nejrůznější stroje, na nichž lze trénovat.

Co by určitě v posilovně chybět nemělo

Kromě posilovacích strojů bývají fitness centra vybavena také kettlebelly. Jsou to činky s rukojetí, které vypadají jako dělové koule. Jejich historie se začala psát v carském Rusku, kde je ke zlepšování kondice používali vojáci. Odtud se tyto činky dostaly dále do světa, kde se jim dostalo velké popularity. Výhodou je, že si je můžete pořídit i domů.

Osy na cvičení a kotouče

Mezi tradiční cvičení v posilovně patří silový trénink. K němu jsou zapotřebí osy na cvičení, buď rovné nebo zakřivené, a kotouče na činky. S nimi můžete trénovat svou sílu a výdrž a budovat svalovou hmotu. Cvičení je vhodné i pro ženy, které tak nejsou odkázány jen na běžecký pás nebo další posilovací stroje.  Na silový trénink existuje spousta tréninkových plánů, rozlišené podle toho, jestli je člověk začátečník či pokročilý.