Trápí vás kašel? Víme jak na něj

Kašel trápí mnoho lidí, neboť nám nepříjemně ztrpčuje život. Ne s každým kašlem však musíme hned běžet k lékaři nebo do lékárny. Běžný kašel se dá totiž úspěšně léčit přírodními prostředky. Popíšeme vám některé osvědčené domácí recepty.

Velmi dobrým a osvědčeným receptem jsou domácí inhalace. Inhalovat můžete například slanou vodou popřípadě Bílinskou kyselku. Nemáme-li po ruce speciální inhalační zařízení, bohatě vám stačí větší hrnec, do něhož nalijete vařící vodu. Pak jenom postačí přehodit si přes sebe ručník nebo osušku a zhluboka vdechovat páru.

Prověřené metody od našich čtenářek

Vedle inhalace se také doporučuje pravidelné pití Bílinské vody s horkým mlékem nebo  šťávy z mrkve, která je svařená s cukrem či přírodním medem. Chybu rovněž neuděláte, když budete pít čaj z heřmánku nebo z fenyklu či citrónové kůry. Dobrou službu vám taktéž udělá čaj z jablkových slupek. To všechno jsou osvědčené domácí prostředky, které opravdu poskytují zmírnění kašle. Můžete ale také navštívit lékárnu, kde vám rádi prodají mnoho léků na liečba kašľa.

Dodržujte tyto zásady

Při kašli byste se měli určitě vyvarovat kouření a rovněž pobytu v silně zakouřených prostorách. Zachovávejte pitný režim. Vedle již zmíněných tekutin pijte ještě hodně vody a zeleninové šťávy. Rovněž polévka přispívá ke zředění hlenů, takže je dobrým přirozeným lékem proti kašli. Pokud máte doma zvlhčovač vzduchu, určitě ho používejte (nebo alespoň odpařovač na topení).

Tip: Kupte dětem dětské hračky a pro sebe bezkofeinova káva

Kdy navštívit lékaře?

Kašel je běžná nemoc, s kterou se nechodí k lékaři. Pokud se však kašel neztrácí, návštěva lékaře je nutná. Ke svému obvodnímu lékaři je potřeba zajít, pokud se kašel nezačne zlepšovat do osmi, maximálně čtrnácti dnů a člověk se opravdu necítí ve své kůži. Nestává se to příliš často, ale kašel by se mohl postupně rozšířit až na průdušky, takže návštěvou lékaře v takovém případě nic nezkazíte, ale naopak můžete předejít mnohem závažnějšímu onemocnění.

2 komentáře u „Trápí vás kašel? Víme jak na něj

  • 12.2.2012 (19.41)
    Permalink

    Já jsem si teď dost oblíbila sirup dr. weiss. Kašel mě během zimy trápí dost často, nechtěla jsem už nic chemického, tak jsem vyzkoušela tento přípravek a jsem spokojená jak rychle zabírá.

  • 12.2.2012 (21.08)
    Permalink

    Mi se na teď velmi osvědčil sirup dr. weiss. Žádná chemie a přitom rychle pomáhá na kašel i škrábání v krku.

Komentáře nejsou povoleny.