Trápí vás vypadávání vlasů? Odhalte, zda se jedná o přirozený jev, nebo o zdravotní problém

pánské paruky

Denně může člověku vypadnout až sto vlasů. Trápí-li vás tedy pohled na vlasový kartáč, který se plní, není ještě důvod k panice. Obměna starých vlasů za nové je přirozená a postihuje každého. V případě, že ale registrujete zvýšené padání vlasů po trsech, které je na první pohled anomální, měli byste se mít na pozoru. Zrekapitulujte si, co se s vaším organismem dělo čtvrt roku zpátky. Nebyli jste vystaveni abnormálnímu stresu? Nepodstoupili jste operaci v narkóze? Neprodělali jste závažnější infekci?

Odpovíte-li na některou z těchto otázek ano, důvod vašeho problému je zřejmě na světě. Odpovíte-li ale ne, je třeba pátrat dál a detailněji. Za ubýváním vlasů může stát i rychlý váhový úbytek nebo změna stravy – například, když se s „masožravce“ rázem stane vegetarián a naopak. Netvrdíme, že ten nebo onen výživový směr je lepší než ten druhý, pouze upozorňujeme, že než tělo najede na nový stravovací režim, může to trvat a stát nějaké oběti – třeba právě bohatou kštici.

Dobrou zprávou je, že stojí-li za vaším problémem některá z výše uvedených příčin, máte velkou moc situaci ovlivnit a přijímáním potravinových doplňků urychlit návrat do normálu. Mezi nejefektivnější pomocníky při nepatologické ztrátě vlasů jsou methionin, tedy aminokyselina, která se užívá po dobu 3 měsíců, ale i minerály selen a zinek.

Když je vypadávání vlasů patologické…

Bohužel, ne každá forma úbytku vlasů je řešitelná. Existují i patologické formy, které nejsou nic jiného než nemoc – a ta se musí odborně léčit. Alopecie, jak tuto diagnózu označujeme, může stát za vypadáváním vlasů na celé kštici, ale i v menších ložiscích.  Samozřejmě existují i pacienti, kteří vlivem nemoci přišli o všechny vlasy, nezřídka i o další ochlupení, tedy obočí, řasy a porost těla. Stejné následky zpravidla mívá také podstoupení chemoterapie či ozařování u onkologicky nemocných pacientů.

Čím méně vlasů, tím nižší sebevědomí

Tato smutná rovnice bohužel platí vždy. Ztráta vlasů je nejen pro ženy, ale také pro muže velmi těžkou zkouškou psychiky. V případě závažných úzkostných stavů je přirozeně na místě řešit situaci s psychiatrem či psychologem. Jde-li o estetické řešení problému, je pomoc naštěstí velmi dostupná.

Paruka z pravých vlasů – buďte jako znovuzrození

Vlasové paruky, příčesky do vlasů i tupé, jak je známe dnes, stojí daleko před těmi, které si pamatujeme z dob minulých. Moderní paruky z pravých vlasů se vyrábějí z opravdových vlasů a, co je nejdůležitější, na svém majiteli jsou prakticky neviditelné. Seberte odvahu a vyberte si takovou, která z vás udělá nového člověka. Vždyť výběr je tak pestrý – dámské parukypánské paruky – to vše ve stylech a barvách, na které si jen vzpomenete.