V čem spočívá tajemství thajských masáží?

Pojem thajská masáž zná bezesporu každý. Kolik z nás ji ale opravdu vyzkoušelo? Její benefity oproti klasickým masážím jsou přitom veliké. Především v tom, že se zaměřuje na celé tělo. Nepůsobí tedy pouze na vybrané svalové skupiny, ale chápe tělo jako celek a uvolňuje jej komplexně. Jejím velkým kladem je pak kooperace s akupresurou – vypůjčila si něco z jejích znalostí a pracuje s akupresurními a reflexními body, jejichž stlačování dává do pohybu energii a může nám pomoci s nejednou blokací.

thajské masáže Praha

Přesto, že se jedná o masáž celého těla, lze ji zaměřit na oblast, která vám činí problémy, například na záda. Zkušená thajská masérka znalá original thai massage navíc ví, jaké si má vzít na pomoc bylinné masti a oleje, aby problematickou oblast uvolnila a dopřála vám pocit úlevy.

Pokud vás thajská masáž zaujala, neváhejte ji vyzkoušet.  Jste-li z hlavního města, máme pro vás tip rovnou. Například tyto thajské masáže Praha se pyšní autentickými profesionálními masérkami i technikami.

Jak často se jí oddávat? 

Jste-li zdraví a dopřáváte si masáž spíše relaxačně, popřípadě jen preventivně, považuje se za vhodný interval chodit co čtrnáct dní. Pokud však řešíte konkrétní blokaci nebo problém s pohybovým aparátem, měly by být thajské masáže častější, a sice až dvakrát týdně.

Rozmazlovat se můžete i v těhotenství

Konkrétně thajské masáže Praha patří k těm, jež si mohou dopřát jak ženy těhotné, tak ženy čerstvě po porodu. Vždy je pouze důležité na to masérku upozornit, aby masáž přizpůsobila aktuálnímu stavu klientky. V těhotenství a stejně tak po něm jsou pak masáže prováděny jemněji a mají více relaxační charakter. Často i přesto mohou pomoci v oblastech, které budoucí maminky trápí – ať už se jedná o bolavá záda či nateklé nohy.

Existují nějaká omezení?

Pár jich je. Thajské masáže se nedoporučují lidem s hojícími se zlomeninami, lidem léčícím se s poraněním kůže nebo lidem trpícím rakovinou. Masáž má schopnost urychlit průtok krve, což by mohlo mít za následek také urychlení nemoci samotné.