Zářivý úsměv?

Chtěli byste se na zimu trošku zkrášlit? Hledáte něco, jak vylepšit svůj vzhled, ale aby nešlo o nic zásadního? Zkuste bělení zubů! Tento zákrok v sobě nese výhody i nějaké ty nevýhody, přečtěte si náš článek a rozhodněte se, jestli je to pro vás vhodné.

Jaké metody existují?

Jak to tak bývá způsoby bielenie zubov se dělí především v závislosti na ceně, kterou jste ochotni zaplatit. V kostce existují dvě možností.

První možnost je zaplatit větší obnos peněz a nechat si vybělit zuby odborně v zubní ordinaci. Tento způsob je sice trošku dražší, ale zubař vám poradí, jestli si zákrok můžete s ohledem na kvalitu vaší skloviny vůbec dovolit.

Upozornění: Bohužel žádný způsob není trvalý a je potřeba po čase obnovit. Za jak dlouho závisí na tom, zda kouříte či pijete nápoje, které sklovinu zabarvují (čaj, káva, …)

Druhá možnost je pořídit si bělící pastu v lékárně nebo drogerii a do bělení se pustit sami. Domácí běleni stojí sice podstatně méně, ale pozor! Pokud to přeženete a zuby si vybělíte příliš, může dojít k výraznému poškození zubní skloviny. Toto poškození je bohužel nevratné.

Domácí bělení pomocí speciální bělící pasty

Tyto pasty se dají koupit v lékárně i drogerii, jejich cena se pohybuje v řádech stovek korun, ovšem myslete na to, že cena se odvíjí od kvality produktu. Součástí každé bělící sady jsou takzvané náhubky, které si pomocí vroucí vody natvarujete podle vlastního chrupu.

Doporučujeme pro zuby používat i vhodné vitamíny, které zvýší kvalitu vašich zubů (vápník, vitamin C a D nebo calcium)

Po té budete každý den nanášet pastu do náhubku a s náhubkem chodit hodinu denně. Výrobci většinou garantují vybělení během čtrnácti dnů od pravidelné aplikace.

Domácí bělení pomocí pásků

Bělící pásky jsou velice oblíbené a navíc jsou lékařsky nezávadné. Tyto pásky ocení především ti z nás, kteří potřebují mít bílé zuby již za pár dní. Ač se tomu ani nechce věřit, výrobce garantuje viditelný rozdíl již za tři dny, což je mnohem méně než u bělících past. Další výhodou je opět cena, která je větší, něž cena bělící pasty, ale nejde o nijak velký rozdíl.