Zdravotní obuv vám ušetří spoustu potíží

Současný trh nabízí tolik párů pěkných bot, že je někdy těžké vybrat jen jeden jediný. A znáte to, když nastanou slevy, hned doma rozšíříte botník o několik modelů najednou. Jenže se vyplatí myslet i na své zdraví.

Nohy si zaslouží tu nejlepší péči

Často se někdo nechá ovlivnit reklamou a módními hity. Potom večer dorazíte domů a trpíte bolestí. Nohy se řadí mezi nejzatěžovanější tělesné orgány. Pokud máte takový obor zaměstnání, kde prostojíte skoro celou pracovní dobu, nedivte se, že je vám po návratu akorát do pláče. Nevhodný střih a materiály bot způsobují bolesti kloubů, lýtkových svalů a zad. V těchto případech odstraníte problémy celkem snadno, zkuste zdravotní obuv Santé. Nemusíte se obávat, že seženete jen podivně vypadající modely. Naleznete velice moderní designy venkovní i domácí obuvi. K výhodám patří dostatek prostoru v prstové části, aby zde byl prostor pro přirozený tvar a nedošlo násilně k jeho změně. Od jednotlivých kusů očekávejte vysokou ohebnost, co nejnižší hmotnost a podpatky tak akorát. Hodí se pro každodenní používání. Čím častěji je budete preferovat, tím lépe předejdete různým problémům.

Včas ulevte unaveným chodidlům

Čím dříve začnete šetřit vaše klouby a jiné nadměrně zatěžované části těla, tím lépe. Santé zdravotní obuv obsahuje měkkou stélku pro tlumení chůze. Při výběru se zaměřte na ergonomii. Boty by se měly ohýbat na stejných místech jako chodidla a kopírovat přirozený tvar nohy. Nejlépe vyhovuje kulatý střih, aby se předešlo otlačení prstů a nevytvořily se puchýře. Důležitá je také pružná špička. K důležitostem patří správné zvolení šířky a délky. Vždy platí, abyste měli několik milimetrů volného prostoru před prsty a za patou. Podpatky s výškou nad čtyři centimetry se vůbec nedoporučují pro celodenní nošení, protože zapříčiňují problémy s páteří.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová

Komentáře nejsou povoleny.