Jak mít dokonale bílé zuby?

Úsměv je často tím, čeho si lidé všimnou na první pohled. Ne každý ale může říci, že jeho zuby jsou dokonalé. Pokud i vás trápí, že nejsou takové, jaké by mohli být, podívejte se společně s námi na cesty, jak je vylepšit. A to s ohledem na jejich odstín.

Zlepšete svou životosprávu

Co zuby primárně zabarvuje? Pokud máme být konkrétní, tak je to přirozeně vše, co projde našimi ústy. Jídla se však vzdávat nemusíte, jelikož to není zase až takový problém. Mnohem více komplikací udělá například káva, stejně jako cigarety. Obojí má na žloutnutí zubů velmi výrazný vliv. Z tohoto důvodu doporučujeme vynechat obě tyto neřesti, nebo je alespoň omezit. A pokud si už něco z toho dopřejete, je dobré si následně vyčistit zuby, nebo alespoň vypláchnout ústa čistou vodou.

Kvalitní péče je základ

Určitě je nutné o zuby také náležitě pečovat. Jak konkrétně? Přirozeně je třeba pravidelně navštěvovat vašeho zubního lékaře a tím odstraňovat jakékoliv problémy. Dále je ale třeba myslet i na nutnost čistění. A to minimálně dvakrát denně, po dubu tří minut. Tato cesta je ideální, jak docílit toho, že vaše zuby budou bílé téměř stále. Sice nabízíme bělící pásky, ale je třeba říci, že ty primárně řeší konkrétní, již vzniklý problém. Právě pravidelné čištění je cestou, jak se mu dá poměrně efektivně a dobře předcházet.

Problém umí vyřešit i bělení

Jak jsme již zmínili výše, pokud se svými zuby nejste spokojeni, je možné vydat se cestou bělení. Jaké jsou možnosti? Existují tři hlavní:

  • Bělení zubů doma
  • Specializované kliniky
  • Zubní ordinace

My se zaměříme na možnost číslo jedna, která je v dnešní době lákavá jak pro svou jednoduchost, tak i cenovou dostupnost. Ideální jsou bělící pásky od kvalitního výrobce. Jedině tak budete mít jistotu, že budou nejenom účinné, ale že budou z případného zdravotního hlediska naprosto nezávadné.