Jaký šperk s kamenem vybrat na konkrétní zdravotní potíže?

Nošení šperků s drahými kameny nemá jen dekorativní smysl. Drahokamy mají schopnost odvrátit či zmírnit určité zdravotní potíže. Víte, jaký z nich pomáhá na problémy s ledvinami, stresem či ztrátou vitality?

šperk s kamenem

V dávných dobách neměli lidé dostatečné znalosti o zdravotní péči, a proto věřili na sílu darů z přírody. Není divu, že je drahým kamenům přisuzována magická energie.

Malachit posílí kreativitu

Tento kámen je spojen s odbouráním strachu ze změn. Díky němu budete kreativní, tvořiví a zbavíte se vnitřních blokád, které vám brání v rozletu. Jedná se o ochránce na cestách a podpoří vás při rozhodování. Odstraní stydlivost, zvedne sebevědomí, podporuje imunitní systém, trávení a působí na klidný spánek. Pokud si koupíte náramek malachitový, přivábíte k sobě všechny dary tohoto kamene.

Perla je nejen symbol čistoty

Nádherná perla je spojena s nekonečnou silou všech řek a moří světa. Symbolizuje rozum, lásku i tajemno. Pořiďte si stříbrné náušnice s říční perlou ashira a budete směrovat k dokonalosti. Perla pomáhá proti zánětům, alergiím, zubním a zažívacím problémům.

S akvamarínem proti špatné náladě

Původně měl tento kámen ochranitelskou funkci. Přiblíží vám tedy štěstí, bohatství i přátelství. Odvrátí depresi, únavu, vyčerpání a zajistí optimistický přístup k životu. Také ho ocení jedinci trpící nemocemi ledvin, jater a štítné žlázy.

Ametyst – odvaha jako na dlani

Díky ametystu posílíte svůj imunitní systém, zbavíte se vnitřních strachů, budete odvážnější a velkorysí. Je vhodný pro všechny, kteří se bojí stárnutí, trpí bolestmi hlavy a mají obtíže s očima.

Buďte opět v kondici

Nošením šperku s achátem si přiblížíte úspěch, bohatství a odeženete úrazy. Ochranitelský drahokam má pozitivní vliv na pohlavní orgány a navrátí celkovou chuť do života.