5 tipů, jak vybrat žehličku na vlasy

zdroj: shutterstock

Bez žehličky na vlasy si spousta žen neumí představit své obvyklé ráno. S její pomocí totiž během několika málo okamžiků zkrotí neposlušné kudrliny, nebo naopak decentně zvlní rovné vlasy. Čím se řídit při jejím výběru? Poradíme vám na následujících řádcích.

Nabídka trhu s těmito přístroji je velice obšírná, a tak si každý může vybrat žehličku, která splní všechny jeho nároky. Co když si ale nejste jisti, podle čeho se vlastně při koupi orientovat? V tomto článku vám poradíme.

První obecná rada je naprosto jednoduchá. Vyplatí se investovat do kvalitní žehličky, která bude nejen šetrná k vlasům, ale taktéž bezpečná při používání. Požadavky na zpracování jsou vzhledem k principu ohřívání vysoké, neslevujte z nich ani vy. Ještě než žehličku koupíte, vyzkoušejte si, jak padne do ruky, zda není příliš těžká a jak se vám s ní celkově bude pracovat. Nyní už se podívejme na konkrétní doporučení, která vám při výběru rozhodně pomohou.

1/ Žehlící plocha nesmí být kovová

Nejvhodnějšími materiálem žehlící plochy se zdá být hojně rozšířená keramika, která zajišťuje rovnoměrné sálání tepla. Pokud ovšem upřednostňujete co nejsnadnější a nejrychlejší pohyb s žehličkou po vlasech, volte turmalínový nebo teflonový povrch. Poslední dva zmiňované materiály jsou vysoce šetrné a zabraňují nepříjemnému krepatění.

Příklad moderní žehličky na vlasy zdroj: rowenta.cz

2/ Pro jemnější vlasy postačí žehlička s nižší provozní teplotou

Co se týče teploty, na jakou se dokážou plochy zahřát, vybírejte podle kvality a typu vašich vlasů. Jemné vlasy se nedoporučuje upravovat příliš vysokými teplotami, a tak si vystačíte s méně výkonnou žehličkou. Naopak na husté a málo poddajné vlasy volte hodnoty okolo 200 °C. Nezbytností je i stupňovité nastavování teploty.

3/ Čím delší vlasy, tím větší by měla být žehlící plocha

K žehlící ploše se vztahuje ještě jedno pravidlo kromě požadavků na materiál. Obvykle platí, že majitelky (nebo majitelé) dlouhých a hustých vlasů by měly dát přednost větší ploše (cca 2,5 až 3 cm), jinak bude úprava tímto způsobem poměrně obtížná a zdlouhavá.

4/ Nezapomínejte na bezpečnost

Nekvalitní žehlička nebo nesprávné zacházení můžou způsobit nepříjemné popáleniny. Věnujte proto při výběru pozornost celkovému zpracování žehličky a také funkcím, jimiž zajišťuje bezpečný provoz. Jedná se především o možnost automatického vypnutí. Dodává-li výrobce k přístroji i nehořlavou podložku, pořiďte ji společně s žehličkou.

5/ Délka přívodního kabelu musí být dostatečná

Málokdo pamatuje na důležitost přívodního kabelu, zejména jeho délky. Máte-li zásuvku dále od zrcadla, pak si určitě s metrovým kabelem nevystačíte. Navíc položená žehlička s napnutým přívodním kabelem může i při nepatrném posunutí spadnout a rozbít se, netřeba ani připomínat riziko požáru.

1 komentář u „5 tipů, jak vybrat žehličku na vlasy

  • 30.5.2012 (14.14)
    Permalink

    Dneska se doporučujou žehličky s ionizací. Prý vlasy tolik neničí. Ale nejsou zrovna nejlevnější…. A taky, ty svoje jsem si už dávno zničila:-) Ale beru na to teď několik týdnů speciální výživu Donnahair a dost se to zlepšilo. Předtím jsem zkoušela různé spreje, které se dávají buďto před nebo po žehlení na ochranu, ale to nijak zvlášť nepomáhalo. Ideální by bylo vlasy vůbec nežehlit, to u mě ale nehrozí:-)

Komentáře nejsou povoleny.