Brusinky jsou ideální volbou na močové cesty

Brusinky

Stejně jako v minulosti i dnes bylinky ulevují od potíží. Na jejich působení se pranic nezměnilo, i proto lidé jejich léčivým účinkům věří. Snad jen možnost jejich získání je v současné době jednodušší, protože stačí jít do některé z lékáren a nechat si poradit od zkušených pracovníků. Výběr bylin je přitom rozmanitý, protože v nabídce jsou doplňky stravy, vitamíny, minerály pro krásu a zdraví i čistě přírodní produkty.

Čím léčit problémy s močovými cestami? 

Ať je léto nebo zima, problémy s močovými cestami obvykle přijdou, když je nejméně čekáte. Toto nepříjemné onemocnění dokáže pokazit letní dovolenou stejně jako lyžovačku na horách. Kdo na tyto potíže často trpí, tomu by v jeho cestovatelské výbavě a domácí lékárničce určitě neměly chybět brusinky. Vyznačují se močopudným a dezinfekčním účinkem, ulevují od průjmů a pomáhají při zánětu močových cest. Vedle toho zklidňují žlučník a pomáhají s léčbou cukrovky. Extrakt z brusinek se používá ve farmaceutickém průmyslu do potravinových doplňků. Například osvědčeným českým výrobcem doplňků stravy je firma Naturvita.

Které vitamíny a zdraví prospěšné látky v brusinkách najdete?

Brusinky jsou významným antioxidantem, jsou bohaté na vitamíny C, A, K a dále v nich najdete pro tělo důležitý hořčík, mangan, fosfor a draslík. Díky tomu mají brusinky příznivý vliv na srdce a oběhovou soustavu. Pro průmyslové zpracování se nejčastěji používají brusinky kanadské,  které lze zakoupit v podobě sušených plodů, marmelád a šťáv nebo přímo ve formě potravinových doplňků. Obvykle se užívají dvě tablety denně. Výhodou přípravku Brusinky od Naturvity je, že neobsahuje lepek, konzervační látky, syntetická barviva ani aromata.

Biosil