Co na vlasy a pleť, které v létě vysušily sluneční paprsky

Léto je obdobím dovolených, při kterých si užíváme zasloužené dovolené, poznáváme cizí kraje, odpočíváme i lenošíme. To záleží na naturelu každého. S letním časem je spojeno teplo a sluneční paprsky, které mnohdy svítí více, než je zdrávo. To se může negativně projevit na stavu pleti i vlasů. Jak dostat ozdobu hlavy a pokožku zase do kondice?

biosil

Po létě mohou být vlasy jako bez života

Dlouhý pobyt na letním slunci mívá někdy za následek vysušené vlasy, které pak mohou být bez lesku, na konečcích se začínají třepit a celkově působí unaveně. Stejně na tom bývá pokožka. Sice má krásný nahnědlý nádech díky opálení, ale příliš slunečního světla pokožku vysušuje. Pokud o ni správně nepečujeme, vytvoří se na ní hlubší vrásky. Kromě vhodných kosmetických přípravků, které pokožku a vlasy ošetří zvnějšku, je zapotřebí je vyživit také vnitřně.

Do lékárny za potravinovými doplňky

Výživa vlasů a pokožky zevnitř znamená dodat tělu potřebné živiny – vitamíny a minerály, které přispějí k jejich lepšímu stavu. Zde mohou pomoci také doplňky stravy. Ty si lze zakoupit třeba v e-shopu Giga Lékárna, jež se na ně mimo jiné specializuje. Nabídka je v tomto ohledu bohatá. 

Z potravinových doplňků, jež zlepšují kvalitu vlasů a pokožky, je možné doporučit například doplněk minerálů Biosil plus s obsahem 60 tablet. Obsahuje zinek, který se chrání buňky před oxidačním stresem a přispívá k normální funkci imunitního systému. Kyselina pantothenová snižuje únavu a vyčerpání. Biotin pak udržuje vlasy, pokožku a sliznice v normálním stavu.

Znáte firmu Naturvita?

Značka Naturvita patří k osvědčeným potravinovým doplňkům. Jejich výrobcem je česká společnost, která při vývoji nových produktů zohledňuje současné poznatky z oblasti zdravé výživy. Spolupracuje také se zdravotnickými pracovišti. Její doplňky minerálů patří mezi zákazníky k velmi oblíbeným i díky svému optimálnímu složení.