Připravte pleť na zimu

zdroj: parfums.cz

Venkovní vzduch je den za dnem chladnější a naši pleť tak brzy čeká přechod mezi podzimem a zimou. V tomto období je proto vhodné pokožku dostatečně připravit pro nadcházející období zimy, s čímž vám pomůže speciální pleťová kosmetika. Vaše pokožka vám tak bude nejen vděčná, ale zároveň bude vypadat pořád skvěle.

Hydratace pleti

Pokud budeme o svoji pleť správně pečovat, zabráníme tak následkům, které může napáchat suchý zimní vzduch a neustálé přechody z přetopených místností do mrazu a chladivého větru. Důkladnou hydratací pleti pomůžeme zachovat pružnost pokožky a zajistíme tak její lepší ochranu před účinky vnějších agresivních vlivů, jako je právě suchý a studený zimní vzduch. Lehkou letní emulzi je proto dobré vyměnit v zimě za hutnější krém, který na pleti dokáže vytvořit kvalitnější bariéru a bude tak předcházet ztrátě vody z vnějších vrstev pokožky. V současné době také naleznete na trhu speciální zimní krémy, které nabízí La Roche-Posay nebo Bioderma. Tyto krémy perfektně chrání pokožku před nepříznivými venkovními vlivy.

Odstranění přebytečných buněk

Na naší pleti mají tendenci ulpívat odumřelé buňky kůže a vytvářejí tak nevzhledné šupinky. Tato zrohovatělá vrstva však brání proniknutí důležitých výživných látek z kosmetických přípravků do pleti. Kvalitní peeling tak dokáže pleť nejen zbavit nežádoucí zrohovatělé vrstvy, ale také ji důkladně vyčistit a nastartovat její přirozenou regeneraci. Peeling prováděný alespoň jedenkrát týdně tak pleť dokonale zaktivizuje a připraví na zimu. Skvělé peelingy naleznete v sortimentu značek Bioderma nebo Vichy.

Kosmetika La Roche-Posay, zdroj: parfums.cz

Výživa pleti

Pokud je pleť dokonale a hloubkově vyčištěná, může se přistoupit k její výživě pomocí speciálních masek obsahujících dostatečnou zásobu vitamínů, které bude pokožka v zimě potřebovat. Masku je dobré nanášet jednou týdně. Skvělým tipem je po samotném odstranění masky dopřát pleti osvěžení v podobě pleťové vody bez alkoholu, která zanechá pokožku pěkně rozzářenou.

Nezapomínejte ani na péči o rty

Již před nástupem zimy je důležité zajistit rtům správnou hydrataci, aby nebyly rozpraskané a vysušené. Během vleklých mrazů by se totiž kůže rtů daleko pomaleji regenerovala, což by mohlo být pro vás velmi nepříjemné. Důležité proto je před každým pobytem venku pečlivě natřít rty hydratačním balzámem, který obsahuje například kvalitní rostlinné oleje nebo bambucké máslo. Vynikající balzámy na rty nabízejí značky Avene nebo La Roche-Posay.

Shrňme si tedy 3 nejdůležitější zásady jak připravit pleť na zimu:

  • zajistit její důkladnou hydrataci
  • zbavit pleť nánosu odumřelých buněk
  • dodat pleti kvalitní přísun živin

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Krása, Péče o tělo se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Petra Svobodová