Dopřejte péči svým očím

Unavené oči jsou jednou z nejrozšířenější nepříjemností dnešní doby. Oči jsou jedním z našich nejdůležitějších orgánů, a proto je nutné jim věnovat dostatečnou péči.

Důležitá je pravidelnost

Stále více lidí trpí špatným zrakem. Špatný zrak způsobuje hlavně náš špatný životní styl. Jen si zkuste vypočítat, kolik hodin denně koukáte do monitoru počítače nebo na televizní obrazovku. Touto činností oči velmi namáháme, což zapříčiňuje, že se nám horší zrak. Chcete lépe vidět? Pečujte o oči pravidelně.

Bylinky očím pomůžou

Při péči o oči je důležitá pravidelnost. Alespoň jednou (ale nejlépe dvakrát) do měsíce si zkuste dopřát zábal očí. Velmi dobře působí studené obklady z různých bylinek. Blahodárné účinky má například heřmánek, máta nebo lipový květ. Obklad vyrobíte také z vylouhovaných čajových pytlíků (nejlépe bylinkový čaj), které dáte na chvilku do lednice a potom přiložíte na oči. Vyzkoušejte také čerstvé plátky okurky.

Očím pomůžou jednoduché cviky

Vašim očím výborně prospěje i jednoduché pravidelné cvičení. Pokud pracujete s počítačem, měla byste oči cvičit velmi často. Zkuste minimálně jednou za hodinu oči na chvilku zavřít a kroužit s nimi.Pomůže vám také jemná masáž očních víček. Zkuste se také na krátkou chvíli soustředit na jednu věc v místnosti nebo dlouze mrkat.

Namáhaným očím pomůžou kapky

Pokud máte zaměstnání, ve které častou koukáte na monitor počítače, vyplatí se vám nákup očních kapek. Kapky pořídíte i do 100Kč a této investice nebudete litovat. Oční kapky pomohou oči zvlhčit a výrazně jim tak ulevit.

Jedna rada na závěr: Nejednoduší je minimalizovat dobu koukání na televizi a monitor počítače. Opravdu nemůžete místo sledování televize vyrazit na procházku?