Jak na cvičení s odporovou gumou

Když vás nebaví chodit cvičit do fitness centra, můžete se pustit do sportování i v prostředí svého domova. Většinou se přitom využívá hmotnosti vlastního těla. Výhodou je, že spousta cvičebních nástrojů je běžně k dostání, takže si je člověk může domů pořídit. Za vyzkoušení určitě stojí cvičení s odporovou gumou.

Odporová guma

Odporovou gumu doporučují fyzioterapeuti

Posilovací neboli odporová guma se často využívá při rehabilitačním cvičení. Fyzioterapeuti doporučují tuto gumu používat pro budování a udržení pevnosti svalů. Nevadí, když s cvičením teprve začínáte. Klidně si můžete odporovou gumu pořídit. Cenově to není nákladná cvičení pomůcka a přitom je tolik účinná. Odporová guma na cvičení je mobilní, lehká a skladná, takže je možné si ji vzít kamkoliv s sebou – třeba na dovolenou.

Jakou odporovou gumu vybrat

Před nákupem odporové gumy je vhodné si říct, k čemu všemu ji budete využívat. Pro někoho se oplatí pořídit si sadu odporových gum, u nichž je barvou rozlišenou odpor. Ten může začínat na 2 kg a pokračovat až k téměř k 16 kg. Odporová guma na hrazdu pomáhá při přítazích, lze ji využívat jako dynamickou zátěž nebo podporu. Vzhledem k použitému elastickému materiálu je možné odporovou gumu využívat i za jakéhokoliv počasí venku.

Při jakých cvicích je možné odporovou gumu využít

Nejčastěji se odporová guma využívá jako pomůcka a dopomoc při shybech, tricepsových klicích i dalších variacích cviků silového tréninku. Jedná se také o výborný doplněk po úrazech svalů, šlach a kloubů. K dispozici v internetovém obchodě Pro-trénink.cz je také role odporové gumy o délce 150 cm. Nabízí odpor 16 kg. Odporová guma obvykle obepíná stehna nad koleny. Jejím použitím se zefektivňuje cvičení, kterým lze vytvarovat určité partie. I když na první pohled vypadá tato guma poměrně křehce, mate svým vzhledem, protože vydrží hodně.